Shqetësim te Barça, nga Franca duan t'i marrin yllin e mesfushës

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
9 Gusht 2018 20:09
Te Barcelona në stres

Ka shqetësim te Barcelona sa i përket të ardhmes së Ivan Rakitic. Ylli kroat ka ngjallur interesimin e skuadrave franceze të PSG-së dhe të Monaco-së. Blaugranat kanë marrë oferta nga të dyja klubet për shërbimet e mesfushorit sipas spanjolles “Mundo Deportivo”.

Rakitic ishte futbollisti i aktivizuar më shumë nga trajneri Ernesto Valverde në sezonin e shkuar. Vetë kroati nuk ka dëshirë që të largohet nga Barcelona, ndërkohë që edhe katalanasit nuk duan ta shesin, por klauzola në kontratën e tij është 125 milionë euro, një shifër lehtësisht e përballueshme për parisienët, por edhe klubin nga Principata.

Kroati ka me Barcelonën një kontratë deri në vitin 2021. Mes parisienëve dhe katalanasve raportet nuk janë aspak të mira e këtë e tregojnë çështjet: Verrati, Rabiot dhe Neymar. Pasi nuk bleu dot Kante nga Chelsea, tani PSG sytë i ka te kroati.

Monaco, ka shitur Lemar e Fabinho për shifrën totale të 115 milionë eurove, e tani kërkon të përforcohet për të konkurruar në Ligue 1 dhe Champions. Për më tepër që arkat e klubit do të mbushen nga blerja përfundimtare e Kylian Mbappe nga PSG për shifrën e 180 milionë eurove. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike