Shtanget Lacio, do t’i derdhë një shumë të majme Lirisë për Vedat Muriqin

06 Nëntor 2020

Liria e Prizrenit ka fituar betejën me Lacion për përqindjen e transferimit të Vedat Muriqit në klubin kryeqytetas.

Ekipi prizrenas pretendoi se i takonin një përqindje për gjigandin Kosovar duke angazhuar edhe juristë për këtë çështje, duke e fituar këtë betejë me klubin bardhekaltër.

Muriqi u transferua nga Fenerbahçe tek Lacio këtë verë për shifrën e 17 milionë eurove, dhe sipas rregullit të FIFA—s për çdo transferim jashtë shtetit ekipi ku ka filluar karrierën futbollisti merr një përqindje të transferimit.

PANORAMASPORT.AL

www.panorama.com