Shumë mungesa për dy skuadrat, Juventus dhe Barcelona humbasin “pjesë” pas sfidës në Champions

26 Tetor 2020

Në pritje për të mësuar nëse Cristiano Ronaldo do të jetë gati për përballjen me Mesin, sfida e madhe në Champions League mes Juventus dhe Barcelonës humbet të tjera pjesë të rëndësishme. CR7 nuk është problemi i vetëm për “Zonjën e Vjetër” që me shumë mundësi duhet të riformatojë mbrojtjen. Kielini do ta ndjkë ndeshjen nga tribuna, ndërsa me shumë mundësi në krah të tij do të jetë edhe Bonuçi.

Bonucci E Chiellini 18 19 Juventus Twitter

Mbrojtësi doli i dëmtuar nga ndeshja kundër Veronës dhe rikuperimi i tij për ndeshjen e së mërkurës është për momentin një mision I pamundur. Kështu me Cristiano Ronaldo që është i detyruar të presë përgjigjen e tamponit për të mësuar nëse është shëruar apo jo plotësisht nga Covid-19, Juventus dhe Andrea Pirlo duhet t’i bëjnë llogaritë me dy mungesa të tjera të rëndësishme.

Cropped Gettyimages 1228896329

I njëjti diskutim edhe për Barcelonën. Katalunjasit udhëtojnë drejt Torinos me sigurinë e Mesit, por duhet të bëjnë pa dy titullarë të padiskutueshëm. Mungesa e Pique ishte e konfirmuar, ndërsa kundër Juventus nuk do të jetë I gatshëm as Coutinho. Sulmuesi brazilian u dëmtua në “El Clasico” dhe rikuperimi i tij është i pamundur.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com