Si mund të rreshtohet Unitedi me Van de Beekun në formacion

08 Shtator 2020

Ole Gunnar Solskjaer duhet të mendojë për disa lëvizje në formacionin e Manchester Unitedit për ta akomoduar Donny van de Beekun.

Djajtë e Kuq kanë arritur marrëveshje personale me 23-vjeçarin dhe janë në bisedime me Ajaxin për ta realizuar transferimin që pritet të kushtojë rreth 40 milionë funte (44 milionë euro).

Holandezi i zhdërvjellët mund të luajë në pozita të ndryshme në mesfushë, ndërsa trajneri i Unitedit beson se ai është transferimi i duhur për shkak të profilit dhe çmimit në këtë afat të vështirë kalimtar.

Formacioni i parë i mundshëm (Foto: The Sun)

Solskjaer pritet ta pozicionojë Van de Beekun në formacionin e tij të preferuar, 4-3-2-1, duke i përshtatur të gjitha pikat më të forta të sulmit.

Mirëpo, mesfushori, i cili i ka shënuar tetë gola në Eredivisie në sezonin e kaluar, mund të shërbejë edhe si zëvendësim për Bruno Fernandesin në pozitën prapa Anthony Martialit, në rastet kur portugezi është i lënduar ose mund të pushojë.

Sidoqoftë, pozita e preferuar e holandezit është që të shfrytëzohet në rolin ‘nga zona në zonë’, në një mesfushë dinamike me Paul Pogban dhe Fernandesin. /Telegrafi/

Formacioni i dytë i mundshëm (Foto: The Sun)

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan