Si ndahen 3,5 miliardë $ që shpenzohen për rrogat në NBA?

Ti mund ta lexosh kete ne 3 min.
4 Tetor 2018 22:27

Skuadrat pjesëmarrëse në NBA do të shpenzojnë për rrogat e lojtarëve 3 547 000 000 dollarë në këtë sezon. Në treshen e skuadrave me buxhetin më të madh sigurisht që futen kampionët në fuqi të Golden State, por për këtë vit kryeson Miami Heat, që do të shpenzojë për pagat e basketbollistëve mbi 158 milionë dollarë, ndjekur nga Oklahoma me rreth 11 milionë dollarë më pak.

Por cilët janë lojtarët që kanë rrogën më të lartë në secilën skuadër pjesëmarrëse në garë?

Zbulojeni më poshtë, shifrat janë stratosferike.../EDS/

Gordon Hayward, 31 214 295 $ (Boston Celtics – 126 404 047 $)

Allen Crabbe, 19 322 500 $ (Brooklyn Nets – 116 580 279 $)

Nicolas Batum, 24 000 000 $ (Charlotte Hornets – 115 674 222 $)

Jabari Parker, 20 000 000 $ (Chicago Bulls – 102 698 349 $)

Kevin Love, 24 119 025 $ (Cleveland Cavaliers – 118 246 820 $)

Danilo Gallinari, 21 587 579 $ (Los Angeles Clippers – 114 877 569 $)

Blake Griffin, 31 873 932 $ (Detroit Pistons – 125 712 409 $)

Harrison Barnes, 24 107 258 $ (Dallas Mavericks – 101 912 671 $)

Zach Randolph, 11 692 308 $ (Sacramento Kings – 90 027 483 $)

DeMar DeRozan, 27 739 975 $ (San Antonio Spurs- 121 412 251 $)

Stephen Curry, 37 457 154 $ (Golden State Warriors – 144 375 501 $)

Kent Bazemore, 18 089 888 $ (Atlanta Hawks – 106 168 109 $)

Chris Paul, 35 654 150 $ (Houston Rockets – 132 912 671 $)

Victor Oladipo, 21 000 000 $ (Indiana Pacers – 104 827 077 $)

Enes Kanter, 18 622 514 $ (New York Knicks – 107 480 954 $)

LeBron James, 35 654 150 $ (Los Angeles Lakers – 107 697 236 $)

Mike Conley, 30 521 115 $ (Memphis Grizzlies – 123 200 608 $)

Hassan Whiteside, 24 434 262 $ (Miami Heat – 158 327 046 $)

Paul Millsap, 29 230 769 $ (Denver Nuggets – 117 906 651 $)

Giannis Antetokounmpo, 24 157 304 $ (Milwaukee Bucks – 115 902 310 $)

Andrew Wiggins, 25 467 250 $ (Minnesota Timberwolves – 119 509 075 $)

Jrue Holiday, 26 131 111 $ (New Orleans Pelicans – 107 979 591 $)

Russell Westbrook, 35 665 000 $ (Oklahoma City Thunder – 147 305 636 $)

Aaron Gordon, 21 590 909 $ (Orlando Magic – 111 706 751 $)

Joel Embiid, 25 467 250 $ (Philadelphia 76ers – 103 754 547 $)

Ryan Anderson, 20 421 546 $ (Phoenix Suns – 104 200 804 $)

Damian Lillard, 27 977 689 $ (Portland Trail Blazers – 129 503 039 $)

Kyle Lowry, 31 000 000 (Toronto Raptors – 142 414 687 $)

Rudy Gobert, 22 741 573 $ (Utah Jazz – 116 374 034 $)

Otto Porter, 26 011 913 $ (Washington Wizards – 135 958 565 $)

**********

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota ne kohe reale nga Futbolli dhe sportet tjera.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike