Sissoko: Mane te Real Madridi, Pogba te Juventusi

23 Mars 2020

Ish futbollisti i njohur, Mohamed Sissoko, beson se ylli i Liverpoolit, Sadio Mane do të përfundojë te Real Madridi.

Mane ka shënuar 14 gola në Ligën Premier dhe ka dhënë shtatë asistime deri më tani këtë sezon.

Liverpooli është lider me avantazh prej 25 pikëve ndaj Manchester Cityt, por kampionati është ndërprerë shkaku i shpërthimit të coronavirusit.

Mohamed Lamine Sissoko . (Foto: Valerio Pennicino/Getty Images)

“UnĂ« e shoh Manen te Real Madrid [mĂ« shumĂ« sesa Mohamed Salahun]”.

“Ai [Mane] ka karakteristikat qĂ« dĂ«shiron [Zinedine] Zidane, mendoj se Mane do tĂ« shkojĂ« nĂ« Real Madrid”.

Liverpool. (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

“Nuk e di nĂ«se Salah do tĂ« vazhdojĂ« me Liverpoolin. NĂ«se ai largohej, largimi i tij mund tĂ« ishte i mirĂ« pĂ«r ekipin. Liverpooli Ă«shtĂ« shumĂ« i zgjuar dhe do tĂ« dijĂ« si ta zĂ«vendĂ«sojĂ«”, ka thĂ«nĂ«n Sissoko fillimisht.

Ai u ndal dhe foli edhe për mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

“UnĂ« e di qĂ« Zidane e do Pogban. Por ai do tĂ« dĂ«shironte tĂ« kthehej te Juventusi”.

“Kjo nuk varet vetĂ«m nga Pogba, por edhe nga Manchester United, pasi ai ka njĂ« kontratĂ« deri nĂ« vitin 2021”.

“UnĂ« mendoj se Paul duhet tĂ« gjejĂ« njĂ« ekip qĂ« e bĂ«n atĂ« tĂ« ndihet i rĂ«ndĂ«sishĂ«m”, deklaroi ai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com