Skuadra e KTM prezanton zyrtarisht motorët e rinj

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Mars 2018 15:08
U zbuluan në Austri

Në Hanger 7 të Salzburgut, mes makinave të Formula 1, avionëve, helikopterëve, KTM prezantoi zyrtarisht motorët për sezonin e vitit 2018, për të treja kategoritë, Moto3, Moto2 e MotoGP. U prezantuan dhe të gjithë pilotët që nga Espargaró e Smith që garojnë në “Klasin Mbetëror”, duke vazhduar te Darryn Binder te Moto3 dhe për të përfunduar te Miguel Oliveira në Moto2. Vëmendja kryesore ishte gjithsesi të dyshja e MotoGP, me Espargaro që mori fjalën i pari, i cili duhet thënë se nuk pati një fazë të lehtë përgatitore, por që gjithsesi pranoi se ndihet më mirë, krahasur 1 javë më parë në Katar.

“Nuk arrita të xhiroja në të treja ditët e testeve, ku në të parën dhe të dytën nuk isha në 100% tim, megjithatë isha më mirë seç mendoja. Të shohim. Ndihem mirë me motorin dhe po përpiqem të bëj më të mirën time. Problemi i vetëm është se nëse nuk je në 100% të formës tënde nuk e ndjen motorin. Nuk kam zbritur në pistë gjatë 3 ditëve, por kam besim te skuadra që e ka testuar motorin kur unë nuk isha.” Përsa i përket sezonit që është duke startuar, spanjolli u shpreh: “Objektivi ynë është të renditemi mes 10 më të mirëve, njësoj si vitin e kaluar, edhe pse më mirë do të ishte të pozicionoheshim në 6-shen e parë.” /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike