Smalling ka bindur te Roma, klubi dëshiron blerjen e tij

04 NĂ«ntor 2019

Roma e ka ndarë mendjen dhe duan të nënshkruajnë me mbrojtësin Chris Smalling që e kanë në huazim nga Manchester United.

Anglezi ka treguar shfaqjeve mbresëlënëse me të ardhur te klubi italian ku ka bindur me paraqitjet e tij.

Sipas Calciomercato.com, pĂ«rfaqĂ«suesit e GiallorossĂ«ve janĂ« tĂ« vendosur t’i takojnĂ« homologĂ«t e United dhe tĂ« ofrojnĂ« njĂ« shumĂ« prej 15 milionĂ« eurove pĂ«r tĂ« nĂ«nshkruar me 29-vjeçarin.

Chris Smalling . (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Kjo ofertë është më e vogël se vlerësimi i klubit të Manchester United që është 20 milionë euro.

Besohet se hierarkia e Romës janë optimist për nënshkrimin e marrëveshjes me atë ofertë, pasi kanë marrëdhënie me kampin e lojtarit.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Roma

NĂ«se marrĂ«veshja do tĂ« arrihet, do t’i jap fund qĂ«ndrimit nĂ«ntĂ« vjeçar tĂ« Smalling nĂ« Old Trafford. /Telegrafi/

www.telegrafi.com