Sneijder parashikon dy favoritët kryesorë për Ligën e Kampionëve, analizon edhe Interin

29 Gusht 2019

Wesley Sneijder i sheh si favorit Barcelonën dhe Liverpoolin për Ligën e Kampionëve, por shpreson që Inter të ketë sukses në këtë garë.

Ish-mesfushori i Nerazzurrëve këtë vit ka njoftuar për pensionimin e tij nga futbolli.

“Është e vështirë të thuash atë që do ta shohim këtë sezon sepse sapo ka filluar, kështu që unë kam disa dyshime, por bazuar në sezonin e kaluar unë do të thosha që Barcelona dhe Liverpooli janë favoritët”.

Could satisfy my curiosity by Googling the name of the Champions League draw don watching over Wesley Sneijder but then again I’ve been calling him ‘the Uefa gremlin’ for years and I’m not going to stop now. pic.twitter.com/IlKDDdfN1Q

— Will Magee (@W_F_Magee) August 29, 2019

“Interi është përmirësuar shumë, ka filluar i fortë nën drejtimin e Antonio Contes dhe ka nënshkruar me një superyll si Lukakun”.

🇲🇨 | MONTE-CARLO

🤝 Two old friends meeting up again 👀@sneijder101010 and the @ChampionsLeague trophy 👫🏆#UCLdraw pic.twitter.com/S4JYOqS3eN

— Inter (@Inter_en) August 29, 2019

“Unë i uroj Interit më të mirën dhe shpresoj ta kenë një sezon të shkëlqyer, si në Serie A ashtu edhe në Ligën e Kampionëve”, ka thënë Sneijder për Sky Sport Italia. /Telegrafi/

www.telegrafi.com