Solari refuzon të flasë për problemet me Iscon

01 Dhjetor 2018

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, ka refuzuar që të përgjigjet në pyetjet për Iscon.

Tensionet mes teknikut dhe lojtarit u shpërfaqën në humbjen ndaj Eibarit.

Isco u la në stol ndaj Romës pasi refuzoi që të shtrëngonte duart me trajnerin pasi u largua nga loja.

Vet Solari e konsideron këtë temë të mbyllur.

“Konsideroj se kjo temë është e mbyllur dhe se nuk mund të jem në dijeni me spekulimet tuaja”.

Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver

“Skuadra është e përbërë nga 24 profesionistë, që të gjithë po punojnë”.

“Unë bëj atë që është më e mira për të gjithë, ne jemi të gjithë të rëndësishëm sepse jemi të gjithë Real Madridi”, deklaroi Solari.

Real Madridi e pret Valencian sonte mbrëma në Santiago Bernabeu.

/Telegrafi/

www.telegrafi.com