Solari: Vinicius i prekur nga tragjedia në Flamengo

09 Shkurt 2019

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari, ka thënë se tinejxheri i talentuar Vinicius është prekur tej mase nga zjarri që shpërtheu në qendrën stërvitore në Flamengo ku mbetën të vdekur dhjetë të rinj.

Një zjarr ua mori jetën dhjetë lojtarëve të rinj pjesë e akademisë së Flamengos në qendrën stërvitore të klubit, ku pjesë ishte edhe Vinicius.

“Natyrisht se ai Ă«shtĂ« prekur. ËshtĂ« shtĂ«pia e tij, prandaj Ă«shtĂ« gjĂ« normale”.

“UnĂ« kĂ«mbĂ«ngul, Ă«shtĂ« njĂ« gjĂ« shumĂ« e rĂ«ndĂ«, sidomos pĂ«r familjet e atyre qĂ« janĂ« tĂ« pĂ«rfshirĂ«â€, deklaroi Solari.

Só de lembrar as noites e dias que passei no ct, é de arrepiar. Ainda sem acreditar, mas em oração por todos! Que Deus abençoe a família de cada um! ? pic.twitter.com/RcBsdH3GME

— Vinicius Jr âšĄïž (@vini11Oficial) February 8, 2019

Vinicius e ka shndërruar veten në një anëtar të rëndëishëm të ekipit të Solarit këtë sezon duke shkëlqyer së fundmi.

Ai luajti për Flamengon në vitin 2017 dhe realizoi 14 gola për klubin brazilian para se të kalonte te Real Madridi ku ka shënuar katër gola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com