Solskjaer i pakënaqur me paraqitjet e gjysmës së lojtarëve të Unitedit

15 Maj 2019

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, sulmoi lojtarët pas humbjes së tyre të dëshpëruar kundër Cardiff Cityt.

The Sun raporton se trajneri norvegjez u përplas me lojtarët pas pësimit në shtëpi me rezultat 2-0, duke thënë se i kishin vendosur në pozitë të papërshtatshëm klubin dhe tifozët.

Ai anuloi një njoftim të skuadrës të hënën dhe thjesht përmendi të ardhmen afatshkurtër tek ata.

Paul Pogba në duel me Jorginhon (Foto: Alex Livesey/Getty Images/Guliver)

Solskjaer pastaj tha se ishte i gatshëm të hiqte gjysmën e ekipit nëse duhej për shkak të performancës së tyre.

Gjërat mund t’i keqësojë skuadra e Watfordit, e cila në rast të triumfit në FA CUP, atëherë Djajtë e Kuq do të luajnë në kualifikueset për Ligën e Evropës.

Ndryshe, Unitedin do ta shohim në aksion më 25 korrik, kur duhet të luajnë me Tottenham Hotspurs në një ndeshje parasezonale në Shangai. /Telegrafi/

www.telegrafi.com