Solskjaer ndihet shumë i lumtur me barazimin e Unitedit ndaj AZ Alkmaarit

04 Tetor 2019

Menaxheri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer Ă«shtĂ« “shumĂ« i lumtur” me atĂ« se si luajti skuadra e tij gjatĂ« barazimit 0-0 kundĂ«r AZ Alkmaar tĂ« enjten natĂ«n.

Norvegjezi foli para mediave pas përballjes në Grupit L të Ligës së Evropës dhe u duk se ishte në gjendje të mirë, pavarësisht se nuk arriti të regjistrojë një goditje të vetme në shënjestër gjatë gjithë kohës.

“Jam shumĂ« i lumtur me djemtĂ«, largohemi nga kĂ«tu me njĂ« performancĂ« tĂ« mirĂ«”.

Lexo po ashtu: Manchester United merr një barazim ndaj AZ Alkmaarit

“Do tĂ« duhej tĂ« ishin tre pikĂ«. Paraqitja ishte e mirĂ« kundĂ«r njĂ« kundĂ«rshtari tĂ« mirĂ« nĂ« njĂ« fushĂ« shumĂ« tĂ« keqe.”

“NĂ«se ju merrni njĂ« barazim nĂ« udhĂ«tim nĂ« LigĂ«n e EvropĂ«s dhe fitoni ndeshjet nĂ« shtĂ«pi, do tĂ« jeni mirĂ«. Ne shkojmĂ« nĂ« Beograd duke kĂ«rkuar fitoren”.

Lexo po ashtu: Notat e lojtarĂ«ve, AZ Alkmaar – Manchester United

“Thjesht nuk mund ta besoja atĂ« qĂ« pashĂ« [Rashford duke mos marrĂ« njĂ« penallti]”, ka thĂ«nĂ« Solskjaer pĂ«r BT Sport.

Solskajer e përfundoi duke folur për një penallti të mohuar të Unitedit, për të cilën mendon se duhej të akordohej. /Telegrafi/  

www.telegrafi.com