Solskjaer: Vendim i drejtë largimi i Lukakut dhe Sanchezit

20 Shtator 2019

Ole Gunnar Solskjaer beson se Manchester United kishte të drejtë të linte Romelu Lukakun dhe Alexis Sanchezin të bashkoheshin me Interin gjatë verës.

Lukaku dhe Sanchez u larguan drejt Interit në këtë verë, ndërsa Unitedi nuk u zhyt në tregun e transferimeve për të zëvendësuar dyshen sulmues,

Në vend të kësaj zgjodhi të promovojë 17-vjeçarin Mason Greenwood, i cili shënoi golin e fitores së tyre 1-0 kundër Astanas në Ligën e Evropës mbrëmë (e enjte).

Largimi i dyshes sulmuese nuk dhemb te trajneri norvegjez, i cili mendon se ishte vendim i duhur.

Lexo po ashtu: Scholes: Unitedi bëri gabim që e shiti Lukakun

“PĂ«r mua, ishte vendimi i duhur”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Solskjaer pas lojĂ«s me Astanan.

“Sepse unĂ« mendoj pĂ«r klubin dhe [Mason] mendoj se ai do tĂ« jetĂ« i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r ne kĂ«tĂ« sezon”.

“Ai nuk ka luajtur shumĂ« deri mĂ« tani, por ai do tĂ« marrĂ« minutat e tij dhe ai do tĂ« rritet dhe zhvillohet”, pĂ«rfundoi trajneri i Unitedit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com