Stanislas ‘rikthen Maguiren te Leicester City’ me një driblim fantastik dhe kalon Bournemouthin në epërsi ndaj Unitedit

04 Korrik 2020

Sulmuesi i Bournemouthit, Junior Stanislas ka bërë një driblim fantastik ndaj mbrojtësit të Manchester Unitedit, Harry Maguire.

Manchester Unitedi është nikoqir i Bournemouthit në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të të Ligës Premier.

Pas 45 minutave të parë, Djajtë e Kuq kanë dominuar dhe fituar me rezultat 3-1.

Megjithatë, të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të sulmuesit Junior Stanislas.

Junior Stanislas taking matters into his own hands with the opening goal at Old Trafford.

Including a nutmeg on Man Utd captain Harry Maguire. pic.twitter.com/U5sxBkAaKQ

— Squawka News (@SquawkaNews) July 4, 2020

Përveç kësaj, Stanislas arriti ta bëjë një driblim fantastik ndaj mbrojtësit më të shtrenjtë në botë, Maguire.

Stanislas arriti ta driblojë me lehtësi duke ia futur topin në mes të këmbëve për të shënuar për 0-1. /Telegrafi/  

Harry Maguire 😁😁😁😁

That was impressive from Stanislas.#MUNBOU
#MUNBOU pic.twitter.com/IYmWK3uvdW

— Anny (@im_anny_) July 4, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com