Strakosha: Lazio beson në Scudetto

21 Maj 2020

Thomas Strakosha ka pohuar se trajneri Simone Inzaghi ndryshoi mentalitetin te Lazio dhe tani ekipin ka filluar të besojë në fitimin e titullit në Serie A.

Portieri shqiptar ka qenë gjithmonë i pranishëm në Serie A për Lazion këtë sezon, duke mbajtur nëntë herë portën e paprekur, por zbulon se ai ka luftuar me një dëmtim së fundmi.

“Kam njĂ« problem tĂ« vogĂ«l, por jam duke u rikthyer. Situata Ă«shtĂ« pĂ«rmirĂ«suar dhe tani po presim vetĂ«m datĂ«n e rifillimit”, ka thĂ«nĂ« fillimisht Strakosha pĂ«r faqet zyrtare tĂ« klubit.

Lexo po ashtu: Ministri italian i Sportit, Spadafora shpreson në rifillimin e Serie A më 13 qershor

“Nuk ka frikĂ«, ne e duam futbollin dhe duam tĂ« jemi pĂ«rsĂ«ri tĂ« lumtur”.

“ËndĂ«rrimi Ă«shtĂ« gjithmonĂ« i mirĂ«, kĂ«shtu kemi arritur nĂ« vendin e dytĂ«”.

Lazio ka treguar formë të lartë këtë sezon (Foto: Claudio Villa/Getty Images for Lega Serie A/Guliver)

“QĂ«llimi fillestar ishte Liga e KampionĂ«ve, ne as qĂ« e prisnim atĂ« [Scudetton]. Tani, kemi filluar ta besojmĂ« atĂ«â€.

“Mentaliteti ka ndryshuar, pasi cilĂ«sitĂ« ishin gjithmonĂ«. Para se tĂ« mos besonim, Inzaghi na ka pĂ«rmirĂ«suar”, pĂ«rfundoi portieri shqiptar. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com