Strootman e pranon se ishte afër rikthimit në Itali: Roma më kërkoi, por Marseille refuzoi ofertën

06 Shtator 2019

Kevin Strootman ka mundur të rikthehet te Roma pas një viti të kaluar në Olympique Marseille.

Gjiganti italian ka provuar rikthimin e tij në kryeqytet këtë verë, por Marseille ka refuzuar ofertën e tyre.

29-vjeçari iu bashkua ekipit francez në verën e vitit 2018 për 25 milionë euro, ndërsa Roma tani ka ofruar më pak për rikthimin e tij.

Ka qenë vetë holandezi që ka pranuar se ka pasur kontakte me Romën dhe se është refuzuar oferta e Giallorosëve.

“Po, Roma ishte njëra nga skuadrat e interesuara për të nënshkruar me mua”, tha fillimisht Strootman.

“Megjithatë, Marseille e konsideroi ofertën e ulët dhe nuk lejoi largimin tim”, tha Strootman.

Gjithsesi mesfushori holandez deklaroi se ishte i privilegjuar që u kërkua përsëri nga Roma. /Telegrafi/

www.telegrafi.com