Suarez po ec normalisht, mund të kthehet para kohe

12 Shkurt 2020

Luis Suarez mund t’i japĂ« njĂ« shtytje tĂ« madhe BarcelonĂ«s, pasi mund tĂ« kthehet para kohĂ«s sĂ« caktuar.

Sulmuesi uruguaian aktualisht është duke u përballur me lëndimin e gjurit të djathtë, për të cilin i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike.

Lexo po ashtu: Suarez zyrtarisht mungon katër muaj te Barcelona

Para lëndimit, Suarez i kishte zhvilluar 23 ndeshje këtë sezon në të gjitha garat duke shënuar 14 gola për Blaugranët.

Pas operacionit pritej që 33-vjeçari të mungojë deri në fund të sezonit, mirëpo raportohet se ai mund të kthehet për disa ndeshje shumë të rëndësishme.

Burime të Goal kanë thënë se sulmuesi po rikuperohet më shpejt sesa është pritur dhe po e ec normalisht pa ndihmën e patericave. Prandaj, stafi mjekësor shpreson në kthimin e mëhershëm të tij.

Madje, ai vesoj se mund të kthehet për ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve (në muajin prill), nëse Barcelona arrin të kualifikohet në atë fazë. Njëherësh, Suarez mund të luajë në katër ndeshjet e fundit sezonale në La Liga. /Telegrafi/

www.telegrafi.com