Suedi-Itali, spektakli nisi që nga tribuna me dy personazhe VIP

Suedi-Itali, spektakli nisi që nga tribuna me dy personazhe VIP

Ndeshjen Suedi-Itali (1-0), e vlefshme për fazën “play-off” për Botërorin e Rusisë, sot e “spiunuan” dy protagonistë të Manchester United-it, Zlatan Ibrahimovic dhe Jose Mourinho. Trajneri portugez kishte interes për takimin, sepse po luanin mbrojtësit e tij, Matteo Darmian dhe Lindelof.

Natyrisht, për Ibrën nuk ka nevojë për shpjegime. Ai është idhulli i suedezëve dhe prej tij pritej që të bëhej udhëheqësi i skandinavëve në Kupën e Botës.  Dëmtimi i fundit nuk e ka lejuar të luajë, por pritet që të kthehet në fushë shumë shpejt.