Sulejman Demollari mbush 55-vjeç, urimi special i presidentit Meta

15 Maj 2019

Urimeve tĂ« shumta pĂ«r 55-vjetorin e ditĂ«lindjes sĂ« Sulejman Demollarit i Ă«shtĂ« shtuar edhe ai i Presidentit tĂ« RepublikĂ«s, Ilir Meta. NĂ« llogarinĂ« e tij nĂ« “facebook”, kreu i shtetit ka postuar edhe njĂ« kolazh me foto nga karriera e atij qĂ« konsiderohet si njĂ« nga lojtarĂ«t mĂ« tĂ« mirĂ« tĂ« historisĂ« sĂ« futbollit shqiptar, duke e shoqĂ«ruar me komentin:

Untitled

“Edhe 100 pranvera tĂ« reja pĂ«r legjendĂ«n e KombĂ«tareve tona tĂ« futbollit, Sulejman Demollari, sot nĂ« ditĂ«lindjen e tij. Pata fatin ta ndjek kĂ«tĂ« gjeni tĂ« futbollit tonĂ«, qĂ« nga shkĂ«lqimi i tij me KombĂ«taren e tĂ« rinjve, me ShpresĂ«n qĂ« skualifikoi GjermaninĂ« dhe ekipe tĂ« tjera tĂ« mĂ«dha, si dhe nĂ« tĂ« gjitha ndeshjet e KombĂ«tares sonĂ« qĂ« fitonte ndaj BelgjikĂ«s dhe ekipeve tĂ« njohura tĂ« kohĂ«s. Simbol i dy Dinamove, tĂ« TiranĂ«s dhe Bukureshtit, Sula mbetet modeli i adhuruar i gjithĂ« sportdashĂ«sve pĂ«r talentin e pakufishĂ«m, pĂ«r vizionin dhe imagjinatĂ«n e tij qĂ« bĂ«nte diferencĂ«n, pĂ«r shpirtin e ekipit qĂ« frymĂ«zonte nga minuta e parĂ« nĂ« tĂ« fundit dhe korrektĂ«sinĂ« shembullore. NĂ« kĂ«tĂ« 55-vjetor urimet mĂ« tĂ« mira edhe pĂ«r familjen e tij, qĂ« e mbĂ«shteti aq shumĂ« dhe gjithĂ« fansat e tij”, shkruan presidenti Ilir Meta.
(balkanweb)

www.balkanweb.com