Supergoli i Cuadrados ndaj Atleticos zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampionëve

20 Shtator 2019

Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës së parë të sezonit të ri 2019/20.

Gjatë të martës dhe mërkurës u zhvilluan takimet e para të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Përveç rezultateve të pritshme, por edhe disa befasuese, pati edhe gola të mira që morën vëmendjen e publikut.

Lexo po ashtu: Liga e Kampionëve zgjedh formacionin më të mirë të javës, dominohet nga lojtarët e PSG-së

I tillë ishte edhe goli i anësorit Juan Cuadrado, i cili e shënoi në barazimin 2-2 ndaj Atletico Madridit.

🎯 Juan Cuadrado's stunner wins it ! 👏👏👏#UCL #GOTW @NissanFootball pic.twitter.com/libqrxIWvo

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) September 20, 2019

Ky gol i Cuadrados u vlerësua lartë dhe u zgjodh si më i miri i javës në Ligën e Kampionëve.

Cuadrado në këtë garë mposhti golin e Angel Di Marias ndaj Real Madridit, atë të Lucas Moura kundër Olympiacosit dhe atë të Edson Alvarez ndaj Lille. /Telegrafi/

Juan Cuadrado is underrated.

What a player, what a goal, what a celebration!

🇨🇴⚽️🔥🕺#AtletiJuve #Juventus #UCL pic.twitter.com/2XW8HL88Hc

— Joga Bonito (@Jasoninho10) September 18, 2019

www.telegrafi.com