Supergoli i Suarezit ndaj Interit zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampionëve

04 Tetor 2019

Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve.

Gjatë të martës dhe mërkurës janë zhvilluar ndeshjet e dyta të fazës grupore në Ligën e Kampionëve, ku nuk kanë munguar edhe befasitë.

Përveç rezultateve befasuese ka pasur edhe disa gola të bukur që kanë tërhequr vëmendjen këtë mesjavë.

Lexo po ashtu: Barcelona e barazon rezultatin me një kryevepër të Luis Suarez

Njëri nga ta padyshim se ka qenë edhe ai i sulmuesit të Barcelonës, Luis Suarez i shënuar me vole ndaj Interit.

Luis Suarez (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

Suarez shënoi dy gola në fitoren 2-1 të Barcelonës, por i pari i shënuar nga distanca ishte thjeshtë fantastik duke u zgjedhur më i miri i javës në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi uruguaian në këtë garë mposhti Sadio Manen, Joshua Kimmich dhe Hakim Ziyech. /Telegrafi/

? Luis Suárez's brilliant volley wins it! ?#UCL #GOTW @NissanFootball pic.twitter.com/5SRhQPlPBG

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) October 4, 2019

www.telegrafi.com