Superkompjuteri parashikon tabelën përfundimtare të Ligës Premier, befasi të mëdha në renditje

06 Nëntor 2019

Një super-kompjuter ka parashikuar tabelën përfundimtare të sezonit 2019/20 të Ligës Premier dhe ka siguruar disa befasi të mëdha.

Tashmë jemi vetëm 11 ndeshje nga fillimi i sezonit të ri, por Liga Premier ka filluar të marrë formë.

Mediumi i njohur TalkSPORT ka vendosur ta vë në funksion superkompjuterin e tyre dhe të llogarisë se si do të përfundojë ky sezon në Angli.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet rreth Ligës Premier

Sipas tyre, Liverpooli do të fitojë titullin e parë të parë të Ligës Premier që nga formati i ri, duke fituar garën ndaj Manchester Cityt me gjashtë pikë më shumë.

Të dy rivalët e titullit përballen të dielën në Anfield dhe një fitore e Liverpoolit mund të shihte njerëzit e Jurgen Klopp të zgjasin epërsinë e tyre në nëntë pikë.

Katërshja e parë thuhet se do të kenë një anëtar të ri dhe ai është Leicester City në vendin e katërt, ndërsa para tyre gjendet Chelsea i treti.

Sezoni i mirë i Dhelprave do të bëjë që ata të kthehen në katërshe për herë të parë që nga fitimi i titullit.

Kjo do të thotë që Arsenali, Tottenham Hotspur dhe Manchester United janë gati të humbasin vendet e tyre në top katërshe.

Sezoni debutues i Graham Potter me Brighton do të shohë këtë klub të përfundojë në vendin e tretë tetë, që është një befasi e madhe dhe përfundimi i tyre më i lartë ndonjëherë në Ligën Premier.

West Ham dhe Bournemouth, sipas superkompjuterit pritet ta përfundojnë sezonin në 10 vendet e para.

Pjesa e poshtme përmban disa skuadra që mund të ndiejnë se janë trajtuar ashpër.

Sheffield Unitedi parashikohet të përfundojë në vendin e 11-të, Wolves në vendin e 12-të, Crsytal Palace në vendin e 13-të Everton në vendin e 14-të, Burnley i 15-ti, ndërsa Newcaslte në pozitën e 16-të.

Aston Villa thuhet se do të qëndrojë edhe një sezon në Ligën Premier, pasi do të përfundoj sezonin në vendin e 17-të.

Norwich parashikohet të zbresë në Championship nga pozita e 18-të, ndërsa dy klubet tjera që do të bien nga kategoria do të jenë Southampton dhe Watford.

Më poshtë keni tabelën përfundimtare sipas superkompjuterit:

1.Liverpool

2.Manchester City

3.Chelsea

4.Leicester City

5.Arsenal

6.Tottenham Hotspur

7.Manchester United

8.Brighton & Hove Albion

9.West Ham United

10.Bournemouth

11.Sheffield United

12.Wolverhampton Wanderers

13.Crystal Palace

14.Everton

15.Burnley

16.Newcastle United

17.Aston Villa

18.Norwich City

19.Southampton

20.Watford

/Telegrafi/

www.telegrafi.com