Szczesny: Kemi mundur ta shmangim golin e barazimit

10 Prill 2019

Portieri i Juventusit, Wojciech Szczesny, mendon se skuadra e tij do të triumfojë në Torino dhe do të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Zonja e Vjetër luajti baras (1-1) në sfidën e parë çerekfinale kundër ekipit holandez para tifozëve në Amsterdam, ndërsa takimin kthyes e zhvillon para tifozëve të vet.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Juventus

“Nuk ka dyshim se kemi mundur ta shmangim golin e barazimit. Na mungoi pĂ«rqendrimi dhe ata shĂ«nuan njĂ« gol tĂ« bukur”.

Wojciech Szczesny (Foto: Lars Baron/Getty Images/Guliver)

“Jemi tĂ« pakĂ«naqur me rezultatin, por bĂ«mĂ« paraqitje tĂ« mirĂ«, ishim solidĂ« nĂ« mbrojtje dhe u pĂ«rpoqĂ«m t’i godisnim. Tash po shkojmĂ« nĂ« Torino dhe duhet tĂ« fitojmĂ«”.

“Mund ta shihni çfarĂ« cilĂ«sish ka Ajaxi dhe mĂ«nyra si luajnĂ«, Ă«shtĂ« njĂ« skuadĂ«r agresive, por ne e kemi dĂ«shmuar ndaj Ateltico Madridit se dimĂ« si tĂ« fitojmĂ« nĂ« shtĂ«pi nĂ« kĂ«tĂ« garĂ«”, ka deklaruar portieri pĂ«r Sky Sport Italia. /Telegrafi/

www.telegrafi.com