Tare rrëfen arsyen pse e refuzoi postin te Milani

02 Qershor 2020

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka konfirmuar se ka kontaktuar me Milanin në vitin e kaluar dhe kishte menduar që të angazhohej atje, mirëpo përkushtimi i tij ndaj Biancocelestëve ishte më i rëndësishëm.

Në verën e kaluar ka pasur thashetheme të shumta se ish-sulmuesit shqiptar i është ofruar roli i drejtorit sportiv nga Rossonerët për ta zënë vendin e Leonardos, i cili asokohe shkoi te Paris Saint-Germaini.

“Kam pasur kontakte me Milanin nĂ« vitin e kaluar, ashtu siç tashmĂ« e dinĂ« tĂ« gjithĂ«â€, ka deklaruar Tare pĂ«r Sky Sport Italia.

(Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

“Po ashtu, asnjĂ«herĂ« nuk e kam fshehur se kam qenĂ« tifoz i Milanit si fĂ«mijĂ«, kam qenĂ« i dashuruar me skuadrĂ«n e Marco van Basten, Ruud Gullit, Franck Rijkaard dhe trajnerin Arrigo Sacchi”.

“MegjithatĂ«, kur vjen momenti pĂ«r tĂ« zgjedhur, Lazio Ă«shtĂ« Lazio dhe ka njĂ« vend thelbĂ«sor nĂ« zemrĂ«n time. Mund tĂ« them se e ndjej thellĂ« Lazion, sepse lidhja ime me kĂ«tĂ« klub shkon pĂ«rtej fushĂ«s profesionale”.

“ËshtĂ« si njĂ« krijesĂ« qĂ« e kemi rritur bashkĂ« ndĂ«r vite dhe kur i sheh frytet e kĂ«saj pune, lidhja bĂ«het akoma mĂ« e fortĂ«â€, ka shtuar 46-vjeçari.

Para se të bëhej drejtor sportiv, Tare e ka bartur fanellën e Lazios si sulmues nga viti 2005 deri në pensionimin e tij në vitin 2008. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com