Të gjitha ekipet që siguruan 1/8-tën në Ligën e Evropës, shorti hidhet të premten

28 Shkurt 2020

Liga e Evropës ka mësuar tashmë 15-të nga 16-të ekipet që do të luajnë në 1/8-tën e garës së dytë me të madhe ekipore në Evropë.

Sot (e enjte) me fillim nga ora 18:55 e pastaj edhe nga ora 21:00 janë zhvilluar ndeshjet kthyese në 1/16-tën e Ligës së Evropës.

Tani janë mësuar 15-të nga 16-të ekipet që kanë siguruar 1/8-tën e Ligës së Evropës dhe vetëm fituesi i sfidës Salzburg-Eintracht Frankfurt nuk dihet shkaku që ndeshje u shty shkaku i kohës së keqe.

⏰ RESULTS ⏰

✅ 15 teams confirmed for round of 16

Biggest shock tonight? 🤔#UEL pic.twitter.com/28cHK4JQxv

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 27, 2020

Klubet e mëdha që kanë siguruar kalimin tutje në këtë garë janë: Interi, Manchester Unitedi, Roma dhe Sevilla.

Në raundin tjetër u kualifikuan gjithashtu edhe skuadra tjera të njohur si Baseli, Shakhtari, Basaksehiri, Copehnahgeni, Olympiacosi, Wolfsburgu dhe Wolvesi.

👇 15 confirmed teams for the last 16:

🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 Rangers
🇮🇹 Roma
🇩🇪 Wolfsburg
🇦🇹 LASK
🇨🇭 Basel
🇩🇪 Leverkusen
🇹🇷 İstanbul Başakşehir
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Wolves
🇺🇦 Shakhtar
🇮🇹 Inter
🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 Manchester United
🇬🇷 Olympiacos
🇪🇸 Sevilla
🇩🇰 Copenhagen
🇪🇸 Getafe#UEL

— UEFA Europa League (@EuropaLeague) February 27, 2020

Tutje kaluan edhe Bayer Leverkuseni, Lask Linzi, Rangers dhe Getafe, ndërsa befasitë më të mëdha janë Arsenali, Benfica, Porto dhe Ajaxi që u eliminuan.

Shorti për këtë fazë të Ligës së Evropës hidhet nesër (e premte) me fillim nga ora 13:00 në Nyon të Zvicrës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com