Të gjithë po pyesin se si arriti Kane ta shënonte këtë gol ndaj Leicesterit

21 Shtator 2019

Harry Kane ka shënuar shumë gola për Tottenham Hotspurin në King Power Stadium ndaj Leicesterit, mirëpo kjo e sotmja ishte diçka e veçante.

Ishte minuta e 29-të kur sulmuesi anglez pranoi një asistim me thembër nga Heung-Min Son, duke e kaluar mbrojtësit e Dhelprave, Çaglar Soyuncu.

Kapiteni i Anglisë mund të kishte fituar penallti me rrëzimin që i bëri mbrojtësi kundërshtar, mirëpo vendosi që ta fuste topin në rrjetë.

Rrjetet sociale tani janë bërë kureshtare të dinë se si Kane arriti ta shënonte atë gol derisa po trupi i tij humbi balancën dhe po rrëzohej.

Anglezi arriti me këmbën e tij të djathtë ta fuste topin në golin e Leicesterit, para se të shkonin në pushimin e pjesës së parë. Aktualisht po zhvillohet pjesa e dytë dhe rezultati është 1-0 për Spurs. /Telegrafi/