Tenis/ Spanja rrihet, Italia fiton në play-off

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
11 Shkurt 2018 23:33
Vendimtare për italianët

Italia ka mundur Spanjën 3-1 në sfidën për Fed Cup e vlefshme për turin e parë të Grupin e Dytë Botëror 2018 në tokën e kuqe të Pala Tricalle të Chietit. Një fitore që lejon italianët të kalojnë në Grupin e Dytë Botëror.

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë dhe të fundit, Sara Errani mundi me rezultatet 6-3 3-6 6-3 Carla Suarez Navarro në sfidën midis dy numrave 1. Deborah Chiesa ka mposhtur me rezultatet 6-4 2-6 7-6 Laura Arruabarrena. Të shtunën në ndeshjen hapëse Suarez Navarro kishte mundur 6-2 6-3, Paolinin, ndërsa Errani kishte vënë gjithçka në vend duke rregulluar me një dopio 6-1. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike