Ter Stegen zbuloi strategjinë e Solskjaerit, pasi letra e norvegjezit me formacionin e lojës për Rashfordin ra në duart e portierit

18 Prill 2019

Në pjesën e dytë, Manchester United kërkonte të bënte më shumë ndaj Barcelonën, ku Ole Gunnar Solskjaer i shkroi një letër Marcus Rashfordit, duke i dhënë instruksione.   

Sulmuesi pasi e lexoi letrën ku ishe e shkruar strategjia e gjuajti në tokë.

Marc-Andre ter Stegen që nuk kishte aq punë e gjeti letrën e dhe e pa strategjinë.

Por çfarë shkruante në letër?

Lmaooo Ole wrote some instructions for the team and passed that paper to Rashford who threw it after reading.
Few seconds later Ter Stegen picked up and read it??‍♂ @ManUtd #MUFC #GGMU pic.twitter.com/oHVyf7IBdQ

— Team Marcos Rojo™ (@teamrojo16) April 17, 2019

Letra tregonte se si dëshironte trajneri i United të luajnë lojtarët e tij në formacion. Aty ishin shkruar emrat dhe formacioni 4-4-2.

Ole Gunnar Solskjaer gave Marcus Rashford a note with instructions during the match on Tuesday. Rashford then threw the paper after reading it. Suddenly bored Marc-Andre ter Stegen picks it up and read it. You cant make stuff like this up. Absolute Classic ? #BARMUN #UCL ⚽️ pic.twitter.com/9NXK4ncFfC

— Suleman Modan (@Figjamfan) April 18, 2019

Nuk ishte diçka e madhe, por për herët tjera Marcus duhet të jetë më i kujdesshëm.

Në fund Solskjaer humbi 3-0 dhe skuadra e tij u eliminua me rezultat të përgjithshëm 4-0.

Photo: Solskjær’s note to Rashford during Barcelona vs #mufc #mulive [directo gol] pic.twitter.com/sKWwG2kWtc

— utdreport (@utdreport) April 18, 2019

Lionel Messi shënoi dy herë, ndërsa Philippe Coutinho një herë.

Barcelona do të përballet me Liverpoolin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e për zhvillohet me 1 maj në Barcelonë, ndërsa me 7 maj në Anfield ajo kthyese. /Telegrafi/ 

www.telegrafi.com