Theo Hernandez: Milani do ta mposht Interin

06 Shtator 2019

Theo Hernandez ka insistuar se Milani do ta mposht Interin në derbin Della Madonina që zhvillohet më vonë në këtë muaj.

Mbrojtësi i majtë që po rikuperohet nga një lëndim në kyçin e këmbës beson se Rossonerët do ta dalin fitues në derbin që zhvillohet më 21 shtator.

“UnĂ« me tĂ« vĂ«rtetĂ« dua tĂ« luajĂ« nĂ« derbi”, ka thĂ«nĂ« Hernadez nĂ« njĂ« intervistĂ« pĂ«r Sport Mediaset.

“Do tĂ« jetĂ« derbi i parĂ« qĂ« do ta luajĂ« nĂ« Milan. Jam i sigurt se mund ta fitojmĂ« pĂ«rballjen nĂ«se punojmĂ« shumĂ«â€.

Lexo po ashtu: Hernandez: Jam i lumtur te Milani, objektivi është Liga e Kampionëve

“Ne jemi duke blerĂ« lojtarĂ« tĂ« talentuar, por shumĂ« tĂ« talentuar. Mendoj se duhet tĂ« japim gjithçka kur jemi nĂ« fushĂ« dhe tifozĂ«t do tĂ« jenĂ« tĂ« lumtur”, ka shtuar mĂ« tej ish-anĂ«tari i real Madridit.

Lojtari 21-vjeçar u transferua në këtë verë te Milani, duke iu bashkuar listës së lojtarëve të rinj që u transferuan në këtë verë në San Siro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com