Thiago Motta, drejt emërimit si trajner i Genoas

21 Tetor 2019

Thiago Motta e ka pranuar ofertĂ«n e Genoas pĂ«r t’u bĂ«rĂ« trajner i ri i tyre, duke zĂ«vendĂ«suar Aurelio Andreazzoli.

Motta u takua me Genoan tĂ« hĂ«nĂ«n pasdite, ndĂ«rsa Sky Sport Italia raporton se marrĂ«veshja Ă«shtĂ« “e kryer ” dhe ish-mesfushori i ItalisĂ«, do ta marr drejtimin e klubit.

Në anën tjetër Tuttomercatoweb, shkruan se emërimi i tij do të bëhet zyrtar nesër nga klubi.

Thiago Motta te Paris Saint-Germain . (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

37-vjeçari ka luajtur për Genoan gjatë edicionit 2008-09, duke e rilindur karrierën e tij, pasi më vonë shkoi te Interi dhe Paris Saint-Germain.

Ai u tërhoq nga futbolli profesional në fund të edicionit 17-18 dhe sezonin e kaluar e stërviti skuadrën e PSG U19.

Thiago Motta kur luante te Genoa . (Foto: New Press/Getty Images)

Motta njihet për deklaratën e tij që do të luante me një formacion 2-7-2, madje pa portier.

Ai do të drejtojë një skuadër që ka vetëm një fitore nga shtatë ndeshjet e para, pasi ka humbur gjashtë prej tyre.  /Telegrafi/

www.telegrafi.com