Thigao Alcantara: Do të ishte fantastike nëse Dembele transferohet te Bayerni

09 Korrik 2019

Bayern Munich është duke tentuar ta transferojë Leroy Sanen nga Manchester Cityt, mirëpo si opsion e sheh edhe Ousmane Dembelen nga Barcelona.

Bavarezët thuhet se nuk dëshirojnë ta paguajnë shumë e lartë prej 100 milionë euro që i kërkojnë Citizens për anësorin gjerman, derisa e shohin francezin si opsion të dytë.

Thiago Alacantara ka thënë se sulmuesi francez do të ishte jë transferim mjaftë i qëlluar, pasi ka luajtur kundër tij dhe e njeh shumë mirë talentin e Demebeles.

Ousmane Dembele (Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

“Demebel është një lojtar i mrekullueshëm, unë flas si futbollist dhe si një lojtar që ka luajtur kundër tij: ai është një lojtar i jashtëzakonshëm”, ka thënë fillimisht mesfushori spanjoll.

Lexo po ashtu: Bayerni interesohet për Ousmane Dembelen

“Unë kam thënë gjithmonë se dua të luajë me lojtarët më të mirë që duan të luajnë te Bayerni, andaj shpresoj që ai të vije këtu”, ka shtuar më tej Alcantara.

Kampioni i Bundesligës mund ta transferojë francezin në formë huazimi me të drejt blerje në fund të sezonin 2019/20 nga Blaugranasit. /Telegrafi/

www.telegrafi.com