Tifozët e PSG-së shkatërruan vetura, ndezën zjarre dhe u përleshën me policinë pas humbjes nga Bayerni

24 Gusht 2020

Imazhe të zjarreve dhe veturave të shkatërruara në afërsi të Champs-Elysees në Paris janë shpërndarë pas humbjes së Paris Saint-Germainit nga Bayern Munichu në finalen e Ligës së Kampionëve.

Mijëra tifozë të kamponit francez ishin mbledhur në kryeqytet për ta përcjellë finalen e madhe, mirëpo mbetën zemërthyer, kur skuadra e tyre pësoi humbje me golin e Kingsley Coman në pjesën e dytë.

Ndërsa zhgënjimin e tyre e kanë shprehur pas fundit të takimit duke dëmtuar vetura, duke ndezur zjarre në vende të ndryshme dhe duke u përleshur me policinë.

(Foto: Kiran Ridley/Getty Images/Guliver)

Parisi mbetet zonë e kuqe lidhur me pandeminë e COVID-19, ndërsa tifozët i kanë shkelur rregullat duke u grumbulluar në Champs-Elysees dhe në stadiumin Parc des Princes.

Lexo po ashtu: Pamje nga festa e Bayern Munichut pas triumfit në Ligën e Kampionëve

Kjo ishte finalja e parë në histori të PSG-së, ndërsa lojtarët e Thomas Tuchel i patën rastet e tyre në këtë sfidë. /Telegrafi/

Some hooliganism & vandalism now occurring in pockets across Paris as PSG fans don’t know where to turn. pic.twitter.com/RgyDDlzN1l

— Get French Football News (@GFFN) August 23, 2020

(Foto: Kiran Ridley/Getty Images/Guliver)

PSG fans in Paris this afternoon ahead of the Champions League final. #PSG pic.twitter.com/bKlm05zvJz

— The Away Fans Videos (@TheAwayFansVids) August 23, 2020

#Paris police arrested 148 people as #ParisSaintGermain soccer fans clashed with officers and smashed cars and store windows after the club lost the #ChampionsLeagueFinal in #Lisbon. https://t.co/4NbwU0lJAX pic.twitter.com/6BQava9Ge0

— Atlantide (@Atlantide4world) August 24, 2020

(Foto: Kiran Ridley/Getty Images)

In Paris, PSG fans are gearing up for the Champions’ League final. pic.twitter.com/QogfNAz16d

— Get French Football News (@GFFN) August 23, 2020

Clashes between PSG fans and police in Paris tonight ?? pic.twitter.com/BgDBD5Y7yg

— Casual Ultra (@thecasualultra) August 23, 2020

Riots have broke out in Paris outside the Parc Des Princess as #PSG fans clash with police firing tear gas at the fans.
?Conflits pic.twitter.com/my5qEnju3t

— Koustab Halder (@Koustab_Halder) August 24, 2020

#PSG fans clash with Paris riot police after #PSG losses final….?? pic.twitter.com/DXhhPlC1B2

— Koustab Halder (@Koustab_Halder) August 24, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan