Tifozët e Werderit e zgjedhin Milot Rashicën si “Lojtari i Vitit”

11 Qershor 2019

Tifozët e Werder Bremenit duke votuar e kanë zgjedhur Milot Rashicën si “Lojtar i Vitit” dhe këtë e  ka konfirmuar klubi gjerman.

22 vjeçari shpërtheu në pjesën e dytë të sezonit në Bundesligë, duke qenë një nga lojtarët më të mirë të kampionatit.

Rashica këtë sezon shkëlqeu me Werderin, duke shënuar nëntë gola dhe duke dhënë pesë asistime.

Ihr habt gewählt! @milotrashica ist euer "Spieler der Saison"! 🔥🥇

Was war für euch der #Rashica-Moment dieser @Bundesliga_DE-Spielzeit❓

👉 https://t.co/u3DM27lnj3 #Werder pic.twitter.com/sV8hqzXqX2

— SV Werder Bremen (@werderbremen) June 11, 2019

Ai kontribuoi edhe me tre gola të tjerë dhe një asistim në Kupën e Gjermanisë.

Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Milot Rashica

Sot çmimi i tij llogaritet nga 7 deri në 20 milionë euro.

Der Kosovo gewinnt. Und @milotrashica ist mit einem Tor und einem Assist Matchwinner! #Werder https://t.co/c05Ik04tZv

— SV Werder Bremen (@werderbremen) June 10, 2019

Në votat e tifozëve në Facebook, Rashica la prapa Jiri Pavlenkan dhe Claudio Pizarro. /Telegrafi/

www.telegrafi.com