Tipike nga Balotelli – Shënon gol të bukur, merr telefonin e tij dhe e publikon në Instagram festën e golit

03 Mars 2019

Se Mario Balotelli po kalon në një periudhë fantastike të Olympique de Marseille e tregon edhe festa e tij te goli ndaj Saint Etienne.

Italiani shënoi golin e parë në takim dhe befasoi të gjithë me festën e tij, të cilët duket se e kishte planifikuar mirë.

28-vjeçari pasi shënoi gol iu afrua një kameramani pas portës, ia mori telefonin dhe festën e golit e postoi menjëherë në Instagram Story.

What a goal from Balotelli !

And that celebration ?#OMASSE

pic.twitter.com/UmVKyQuBPo

— Taz (@TazPhalora) March 3, 2019

Normalisht që e gjitha kjo është bërë lajm në mediat botërore, por edhe virale në rrjetet sociale të ndryshme nga tifozët.

Balotelli iu bashkua Marseilles nga Nice në janarin e 2019 dhe tashmë ka shënuar katër gola dhe ka dhuruar një asistim në Ligue 1.

Mario Balotelli’s iPhone celebration from his angle. pic.twitter.com/CeTFzAz8k8

— Get French Football News (@GFFN) March 3, 2019

Skuadra e ‘Super Marios’ e fitoi ndeshjen me rezultat 2-0 dhe tani renditen në vendin e katër me 44 pikë, pesë më pak se Lyoni.

Kujtojmë se italiani në të kaluarën ishte pjesë edhe e skuadrave të njohura si Liverpool, Milan, Inter dhe Manchester City. /Telegrafi/

—Scores bicycle kick
—Whips out his phone
—Straight on his Instagram story

It could only be @FinallyMario ? pic.twitter.com/oby0TEDbhs

— B/R Football (@brfootball) March 3, 2019

www.telegrafi.com