Tirana e pafat, eliminohet nga Liga e Kampionëve me humbje minimale

25 Gusht 2020

Tirana ka pĂ«suar humbje nga Crvena Zvezda me rezultat 1-0 nĂ« ‘Air Albania Arena’ nĂ« kuadĂ«r tĂ« rrethit tĂ« dytĂ« tĂ« LigĂ«s sĂ« KampionĂ«ve.

Ndeshja nisi më mirë për kundërshtarin, që kishin disa gjysmëraste, sidomos nga goditjet nga këndi.

Tirana u këndell në minutën e 19-të, kur Ernest Muçi provon me një goditje të rrezikshme në hyrje të zonë, topi shkoi ngjitur me shtyllën.

Cale dhe Hoxhallari po ashtu provuan nga distanca, por që nuk kishin sukses.

Minutat e fundit të pjesë së parë nuk sollën pothuajse asgjë dhe skuadrat shkuan me rezultat të barabartë në pushim.

Në mintuën e 59-të, ishte Muçi që kishte rast të mirë dhe vetëm shtylla ia mohoi golit.

Crvena Zvezda shënoi në minutën e 61-të të ndeshjes me Tomanen.

Pas goli mënjeherë Tirana kishte rast të barazonte me Cobinna, por ky i fundit qëlloi transversalen.

Tirana sulmoi deri në fund, por që nuk ia arriti të shënojë, ndërsa tani kalon ne Ligën e Evropës. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan