Tiranës i buzëqesh fati, luan direkt në Play Off të Ligës së Evropës

31 Gusht 2020

Kampioni i Shqipërisë, Tirana ka pasur fat të madh në shortin e Ligës së Evropës.

Tiranës i ka buzëqeshur fati në ndeshjet eliminatore në Ligën e Evropës.

“Bardheblu” kanë shmangur kështu ndeshjet e turit të tretë të Ligë së Evropës, duke kaluar direkt në “play-off”.

Në mesin e 10 skuadrave si Ludogorets, Celtic, Legia Warshawë, Sheriff Tiraspol, CFR Cluj, FK Suduva, Sarajevo, Klaksvíkar , Celje dhe Tirana, dy prej tyre përfitonin kalimin e turit dhe “bardheblutë” e Tiranës së bashku me bullgarët e Ludogorets ishin me fat.

Të dy këto skuadra mund të shkojnë në grupet e Ligës së Evropës, me një ndeshje finale. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan