Top dhjetë lojtarët më të shpejtë deri më tani në këtë sezon të La Liga-së

06 Shtator 2019

La Liga ka filluar me shumë spektakël në këtë sezon, derisa Barcelona dhe Real Madridi ende nuk po mund ta gjejnë formën e lartë.

Kampioni në fuqi i ligës spanjolle pas javës së tretë ka arritur t’i grumbullojë vetëm katër pikë nga nëntë sosh, derisa Los Blancos.

Atletico Madridi ka arritur ta fillojmë mbarë sezonin, pasi i ka fituar të tria ndeshjet, ndërsa Sevilla dhe Ahtletic Bilbao kanë nga shtatë.

Lexo po ashtu: Presidenti i La Ligas, Tebas dëshiron që Ronaldo dhe Mourinho të kthehen

Inaki Williams është në super formë në këtë fillim edicion, derisa ka regjistruar shpejtësinë më të madhe të vrapimit, 34.37 km/h.

Në vendin e dytë gjendet Ezequiel Avila, që ka vrapuar me shpejtësi 34.01 km/h. Në vendin e tretë gjendet Ferland Mendy që ka vrapuar me 33.90 km/h. /Telegrafi/

www.telegrafi.com