Torreira e vuajti shumë humbjen nga Chelsea – lëshoi fushën mes lotëve, vajin nuk e ndali as në bankë  

30 Maj 2019

Lucas Torreira ishte njëri nga lojtarët që e ka përjetuar më keq humbjen në finalen e Ligës së Evropës nga Chelsea.

Arsenali u mposht me rezultat të thellë 4-1 nga Chelsea në finalen e madhe të Ligës së Evropës.

Kjo humbje ka dhembur shumë tek Topçinjtë shkaku i rrjedhës së lojës, pasi pjesa e para ishte e barabartë në të gjitha aspektet.

Njëri që e përjetoi më keq këtë turpërim padyshim se ishte mesfushori uruguaian, Torreira.

Reprezentuesi uruguaian u zëvendësua në minutën e 66-të të ndeshjes dhe në momentin që u largua u pa shumë u thyer duke vajtuar.

Vajtimi i Torreiras nuk u ndal as në bankën rezervë dhe këtë e tregojnë më së miri imazhet.

Vuajtja e tij u pa edhe gjatë ndarjes së medaljeve për të dyja skuadrat. /Telegrafi/

Imposible que no se te rompa el alma con la imagen de Torreira llorando mientras se va del campo. Pocos lo sienten como él…??? pic.twitter.com/hHujprlovy

— Nahuel (@NahuelBeau) May 29, 2019

Torreira is crying in the bench ? pic.twitter.com/zbGlhwV97I

— Andres (@otfbravo) May 29, 2019

www.telegrafi.com