Tottenham eliminoi Ajaxin, Jose Mourinho kritikon strategjinë e Ten Hagut

09 Maj 2019

Ajaxi është eliminuar në sekondat e fundit të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Holandezët pësuan para shikuesve të vetë kundër Tottenham Hotspurs me rezultat 3-2, gjegjësisht rezultati i përgjithshëm ishte 3-3, por golat si mysafir i japin të drejt londinezëve që të paraqiten në finale të garës më prestigjioze evropiane për klube.

Jose Mourinho, trajneri portugez dhe eksperti i BeIn Sports, ka folur rreth ndeshjes së mbrëmshme duke treguar se ku gaboi trajneri i vendasve, Eric tan Hag.

Lucas Moura  (Photo by Dan Mullan/Getty Images )

“UnĂ« mendoj, mĂ« lĂ«ndon ta them kĂ«tĂ«, unĂ« dua t’ia njoh 99 pĂ«r qind tĂ« meritave Hagut rreth punĂ«s sĂ« bukur qĂ« bĂ«ri me kĂ«tĂ« ekip. Por, duhet tĂ« jem kritik pĂ«r atĂ« njĂ« pĂ«r qindshin”, tha fillimisht “Speciale One”.

“Si trajner, ka ndeshje ku nuk luajmĂ«, ka ndeshje ku luajmĂ« shumĂ« keq, por ka ndeshje ku luajmĂ« shumĂ« mirĂ«. Ajaxi nĂ« pjesĂ«n e dytĂ« ishte e nevojshme qĂ« tĂ« luante shumĂ« mirĂ«, por si ekip luajti shumĂ« keq”, tha strategu i papunĂ«.

Ndryshe, Tottenham në finale të ligës evropiane për klube do të takohet me Liverpoolin, e cila eliminoi Barcelonën. /Telegrafi/

"As a coach, there are matches where we don't play, there are matches where we play very bad but there are matches where we play very well and Ajax in the 2nd half needed him to play very well and he played like his team:not very well."

Mourinho on Erik ten Hag?#beINMourinho pic.twitter.com/Ntwj0I1Wk5

— beIN SPORTS (@beINSPORTS) May 8, 2019

www.telegrafi.com