Tottenhami e shkarkon Pochettinon

19 NĂ«ntor 2019

Tottenham Hotspur e ka shkarkuar Mauricio Pochettinon nga posti i trajnerit pas rezultateve jo të mira që e pozicionojnë klubin në vend të 14-të në Ligën e Premier.

“Kemi hezituar shumĂ« pĂ«r ta bĂ«rĂ« kĂ«tĂ« ndryshim dhe nuk Ă«shtĂ« njĂ« vendim qĂ« bordi e ka marrĂ« me lehtĂ«si e as me nxitim”.

“FatkeqĂ«sisht rezultatet nĂ« kampionatin vendas nĂ« fund tĂ« sezonit tĂ« kaluar dhe nĂ« fillim tĂ« kĂ«tij sezoni, kanĂ« qenĂ« jashtĂ«zakonisht zhgĂ«njyese”, ka thĂ«nĂ« kreu i klubit, Daniel Levy.

 Mauricio Pochettino (Foto: Matthew Lewis/Getty Images/Guliver)

Spursat kanë arkëtuar vetëm 14 pikë nga 12-të ndeshje të zhvilluara këtë sezon, prandaj ka ardhur ky shkarkim.

Në ndërkohë, shumë klube kanë shprehur interesim për trajnerin, i cili në edicionin e kaluar e dërgoi Tottenhamin në finale të Ligës së Kampionëve, ku pësoi nga Liverpooli. /Telegrafi/

www.telegrafi.com