Traditë juventine, pas Conte-s, vjen Allegri

Traditë juventine, pas Conte-s, vjen Allegri

Massimiliano Allegri është pretendenti kryesor për të pasuar stolin e Chelsea-s. Trajneri italian pritet të zëvendësojë patriotin e tij, Antonio Conte, pasi dyshohet se do të ikë nga “Stamford Bridge”. Sipas të përditshmës italiane “Corriere dello Sport”, Allegri është kandidati më i mirë që drejtuesit e klubit blu kanë pikasur për t’i besuar ekipin në vazhdim.

Ndër të tjera, gazeta shkruan se Juventus nuk ka ndërmend ta lërë trajnerin që të ikë deri në ditë vitin 2020, kur do ti përfundojë edhe kontrata. 50-vjeçari ka fituar titullin me Juventus-in tre sezone rresht ndërsa tani ndodhen të dytët në renditje, një pikë pas Napol-it.

Gjithashtu ai ishte pjesë e dy finaleve të Champions League, në 2015-ën ndaj Barcelonës dhe 2017-ën ndaj Real Madrid. Përballja të cilat i humbi. /EDS/