Trajnerët më të paguar në Serie A – nga Conte deri te Giampaolo

11 Shtator 2019

Është zbuluar lista e trajnerëve më të paguar në Serie A.

Antonio Conte dhe Maurizio Sarri u rikthyen në Itali gjatë këtij afati kalimtar, derisa i prijnë listës me të ardhurat që i marrin.

Sipas La Gazetta dello Sport, Ish-trajneri i Chelseat  fiton 11 milionë euro në vit nga Interi, gjë që i bije se se fiton dyfih më shumë se trajneri aktual i Zonjës së Vjetër.

Antonio Conte

Carlo Ancelotti i Napolit është në vendin e tretë me pesë milionë euro, ndërsa Sinisa Mihajlovic (Bologna) dhe Paulo Fonseca (Roma) marrin tre milionë euro.

Lexo po ashtu: Bastoni: Conte është Messi i trajnerëve

Rrugëtimi mahnitës i Gian Piero Gasperini me Atalanta, duke përfunduar në vendin e tretë në Serie A dhe duke u kualifikuar në Ligën e Kampionëve, i dha atij një kontratë të re me vlerë 2.5 milionë euro.

Fituesi i Kupë së Italisë, Simone Inzaghi fiton vetëm dy milionë euro në sezon me Lazio, aq sa merr edhe Marco Giampaolo në Milano./Telegrafi/

www.telegrafi.com