Trajneri i APOEL-IT, Ouzounidis: Jemi favorit, jemi ardhur për fitore

26 Gusht 2020

Kundërshtari i radhës i Gjilanit është APOEL Nicosia, në ndeshjen e rundit të parë kualifikues në Ligën e Evropës.

Trajneri i APOEL-it, Marinos Ouzounidis në konferencë për shtyp ka deklaruar së janë gati 100 dhe se ndihen favoritë në këtë takim.

“Nuk ndjemĂ« kurrfarĂ« presioni pas barazimit nĂ« kampionat, pasi ka qenĂ« ndeshja e parĂ« e sezonit. Ne do tĂ« japim 100 pĂ«r qind nga vetja nĂ« ndeshjen e sĂ« enjtes, do tĂ« bĂ«jmĂ« maksimumin dhe natyrisht se ndihemi favoritĂ« pĂ«r shkak se i kemi bĂ«rĂ« tĂ« gjitha pĂ«rgatitjet e mundshme gjatĂ« kĂ«saj kohe”.

Tutje ai ka shtuar se këtë ndeshje e kanë marrë me seriozitet të madh dhe se kanë ardhur vetëm për fitore.

“Do ta marrim kĂ«tĂ« ndeshje me seriozitet dhe me angazhimin e tĂ« gjithĂ« lojtarĂ«ve besoj qĂ« do t’ia dalim. Shanset qĂ« do tĂ« kemi do tĂ« mundohemi t’i shfrytĂ«zojmĂ« dhe t’ia dalim. Do ta marrim kĂ«tĂ« lojĂ« shumĂ« seriozisht dhe ta fitojmĂ« pĂ«r ta kaluar nĂ« raundin tjetĂ«r”, u shpreh Ouzoudis, duke shtuar se e njohin Gjilanin.

Dueli ndërmjet Gjilanit dhe APOEL Nicosia zhvillohet të enjten me fillim nga ora 19:00. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan