Trajneri i Barcelonës, Setien: Rey Manaj na duhet, besojmë në vlerat e tij

14 Shkurt 2020

Rey Manaj është ftuar nga skuadra e parë e Barcelonës, duke u përfshirë në listën zyrtare të ekipit për ndeshjen ndaj Getafes.

Sulmuesi shqiptar ishte përfshirë disa herë në stërvitje me skuadrën, por këtë do të jetë në listë për ndeshje.

Gazetarët spanjollë kanë qenë të befasuar nga zgjedhja e Quique Setien dhe e kanë pyetur trajnerin e Barcelonës në lidhje me këtë zgjedhje.

The 1️⃣8️⃣ for #BarçaGetafe! pic.twitter.com/8G3k2NHGCG

— FC Barcelona (@FCBarcelona) February 14, 2020

Përgjigja e ishte se Rey Manaj mund të kontribuojë me fanellën e katalanasve dhe se besojnë në potencialin e lojtarit.

“Rey Manaj merr një kohë të shkurtër dhe duhet të përshtatet, por gatishmëria e tij është shumë e mirë dhe nëse e mbajmë atë, vjen për arsyen sepse ne besojmë se na nevojitet, mund të kontribuojë me vlerat e tij”.

🏟 @QSetien talks about how important it is for the fans to fill up Camp Nou … pic.twitter.com/tme1nf7Joy

— FC Barcelona (@FCBarcelona) February 14, 2020

“Ne jemi duke punuar shumë me akademinë dhe do të kenë më shumë mundësi kur ekipi i parë të relaksohet”, ka thënë Setien. /Telegrafi/

www.telegrafi.com