Trajneri i Bayernit, Hansi Flick e cilëson talent fantastik Jadon Sanchon

27 Maj 2020

Trajneri i Bayern Munichut, Hansi Flick ka pranuar admirimin e tij për anësorin sulmues të Borussia Dortmundit, Jadon Sancho.

Sancho ka shkëlqyer në sezonin e kaluar dhe në këtë sezon me klubin gjerman duke bërë shumë ekipe të mëdha evropiane për vete.

Anglezi është lidhur me një transferim te Manchester United, Liverpooli dhe Chelsea, por edhe Bayerni është gati të rivalizojë këtë verë.

Lexo po ashtu: Bild: Liverpooli nuk e do Sanchon, Rashford po e bind për transferim te Unitedi

ËshtĂ« vet trajneri i BavarezĂ«ve, Flick, i cili ka admirim tĂ« madh pĂ«r yllin anglez.

“Nuk mĂ« pĂ«lqen tĂ« flas pĂ«r lojtarĂ«t qĂ« janĂ« nĂ«n kontratĂ« me klube tĂ« tjera. Mund tĂ« them qĂ« Jadon Sancho ka cilĂ«si tĂ« mĂ«dha, por nĂ« fund tĂ« fundit ai gjithashtu e bĂ«n Borussia Dortmundin shumĂ«, shumĂ« tĂ« mirĂ«â€.

Lexo po ashtu: Bild: Liverpooli nuk e do Sanchon, Rashford po e bind për transferim te Unitedi

“Ai Ă«shtĂ« njĂ« talent fantastik dhe ka cilĂ«si tĂ« jashtĂ«zakonshme”.

“Kjo Ă«shtĂ« arsyeja pse ju thjesht duhet tĂ« pranoni se Dortmundi ka njĂ« lojtar shumĂ« tĂ« mirĂ« nĂ« ekip”, ka thĂ«nĂ« Flick. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com