Trajneri i Lyonit, Rudi Garcia: Jemi krenarë për arritjen dhe lojën tonë

20 Gusht 2020

Trajneri i Lyonit, Rudi Garcia ka folur pas humbjes së ekipit të tij nga Bayern Munichu dhe eliminimi i tyre nga Liga e Kampionëve.

Lyoni u mposht me rezultat 3-0 nga Bayerni në ndeshjen gjysmëfinale duke humbur mundësinë e kualifikimit në finale.

Megjithatë, trajneri i francezëve, Garcia është krenarë me arritjet e ekipit të tij.

Lexo po ashtu: Bayern Munichu triumfon me lehtësi ndaj Lyonit dhe i bashkohet PSG-së në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve

“Ne mund të jemi krenarë për arritjen dhe lojën tonë, por po, është zhgënjimi që mbizotëron”, ka thënë fillimisht Garcia pas ndeshjes.

“Neve na mungoi suksesi sepse duhet të kishim udhëhequr nga rezultati”.

“Kemi këtë ndjenjë të padrejtësisë që na ka peshuar pak. Në 2-0, është e ndërlikuar edhe nëse nuk do të dorëzoheshim në pjesën e dytë”.

Lexo po ashtu: Flick: E dinim se do të ishte vështirë ndaj Lyonit, PSG është një ekip i shkëlqyeshëm

“Ne e dinim që ata do të ishin shumë lartë të vendosur dhe se duhej të përdorni hapësirat prapa shpinës siç ishte rasti për mundësitë e Memphis dhe Karl”.

“Ajo që ne nuk bëmë mirë në pjesën e parë ishte përdorimi i topit dhe transferimi i tyre anash. Ne bëmë shumë më mirë në pjesën e dytë. Kur nuk shënoni, nuk mund të kualifikoheni”, përfundoi francezi. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan