Trajneri i Romës, Fonseca: Grup i vështirë, por do të tentojmë kalimin në fazën tjetër   

30 Gusht 2019

Trajneri i Romës, Paulo Fonseca ka folur pas hedhjes së shortit në Ligën e Evropës.  

Sot gjatë ditës është hedhur shorti për fazën grupore në Ligën e Evropës, ku janë mësuar 12 grupe me nga katër skuadra.

Roma ka pasur fatin të shortohet në grupin J, së bashku me Borussia Monchengladbach, Istanbul Basaksehir, Wolfsberger.

Lexo po ashtu: Kompletohen 12 grupet në Ligën e Evropës, kundërshtarë interesant për skuadrat e mëdha

Sipas trajnerit të Romës, Fonseca, ky grup është i fortë, por ekipi i tij do të bëjë paraqitjet më të mira për të tentuar kalimin e grupit.

🔮 Our @EuropaLeague group is set! 🔮

🇩🇪 @borussia_en
🇹🇷 @ibfk2014En
🇦🇹 @WolfsbergerAC#ASRoma #UELdraw pic.twitter.com/2QYCfVdpkU

— AS Roma English (@ASRomaEN) August 30, 2019

“Ne do të tentojmë të kalojmë grupin”, ka thënë fillimisht Fonseca pas shortit.

“Por, është grup i vështirë dhe na nevojiten paraqitjet më të mira tona për të kërkuar të arrijmë në fazën e eliminimit direkt”, përfundoi trajneri i Romës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com