Tri kërkesat e Mbappes ndaj PSG-s për ta rinovuar kontratën

30 Qershor 2019

Kylian Mbappe ka disa kërkesa për të qëndruar te Paris Saint-Germaini dhe për ta rinovuar kontratën e tij.

Sipas Marca, sulmuesi francez është duke u lidhur me një kalim te Real Madridi, pasi ditë më parë ka refuzuar ta vazhdojë kontratën me kampionin e Ligue 1. 20-vjeçari është duke e kërkuar kalimin në këtë verë te Los Blancos, mirëpo skuadra franceze po e refuzon shitjen e tij.

Neymar dhe Kylian Mbappe (Foto: Srdjan Stevanovic/Getty Images/Guliver)

Mediumi spanjoll raporton se Mbappe i ka kërkuar PSG-së disa transferime të mëdha në mënyrë që të mund të konkurrojnë në sezonin e ri për Ligën e Kampionëve.

Kërkesa e dytë e francezit është edhe qëndrimi i Neymarit në Parkun e Princave, pasi ky i fundit po e dëshiron rikthimin te Barcelona.

Lexo po ashtu: Mbappe nuk do të rinovojë kontratën me PSG-në

Francezi po ashtu ka kërkuar ndryshim të pozicionit të tij në skuadër, duke kërkuar kështu që të luajë më shumë si sulmues qendror, në mënyrë që ta fitojë Topin e Artë.

Vështirë të mendohet se këto kushte mund të plotësohen nga parisienët, derisa braziliani e kërkon rikthimin në Camp Nou. /Telegrafi/

www.telegrafi.com