Trofeu dhe shitja e klubit, rrëfehet Voltana Ademi, Zonja e parë që solli Kupën në Shkodër

03 Qershor 2021

Kupa e Shqipërisë ishte momenti kulmorë i një sezoni të jashtëzakonshëm për Vllaznisë, një triumf që erdhi pas 13 vitesh dhe që për herë të parë bëri bashkë të gjithë ambientin dhe faktorët në Shkodër.

Një rol shumë përcaktues për këtë sukses kishte edhe Bashkia Shkodër, me kryetaren Voltana Ademi, që i qëndroi pranë ekipit dhe bëri të mundur që më në fund klubi ti kalonte një presidenti të ri, një shoqërie private, proces i cili pritet të mbyllet në ditët në vijim.

Zonja e parë e qytetit rrëfen në “Sport News” në News24 emocionet e këtij suksesi dhe rolin që pritet të ketë Bashkia në të ardhmen, a ka pasur ndërhyrje gjatë procesit të shitjes së aksioneve dhe a priste diçka më shumë Ademi nga ky proces:

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com